Nový Jičín | Město Klobouků

O projektu

Jak je zdravý člověk, tak může být zdravé i město. Jde tedy o sladění mnoha oblastí zvyšování úrovně a kvality života občanů. Životní prostředí, doprava, sociální oblast, bezpečnost, školství, volný čas, …, to vše jsou oblasti důležité pro každého z nás.

Zdravé město je prestižní označení pro město (dobrá vizitka a známka kvality), které je aktivně zapojeno do Projektu Zdravé město, který iniciovala Světová zdravotnická organizace WHO. Všechna Zdravá města spojuje především myšlenka kvalitnějšího, zdravějšího a spokojenějšího života svých občanů. Proto se intenzivně zabývají všemi oblastmi života, které mohou mít vliv na zdraví a pohodu obyvatel (životním a sociálním prostředím, rozvojem města,…). Města, obce, regionu se sdružují do tzv. národních sítí, které jim umožňují výměnu zkušenosti v oblasti podpory kvality veřejné správy, kvality strategického plánování a řízení s ohledem na udržitelný rozvoj, kvalitu života a zdraví.

V České republice jde o mezinárodně certifikovanou asociaci Národní síť zdravých měst, která poskytuje členským municipalitám cenné informace k finančním zdrojům, zprostředkovává spolupráci s odbornými partnery, vzdělává pracovníky úřadů v oblasti udržitelného rozvoje, strategického řízení atd. a v neposlední řadě také propaguje úspěšné aktivity města na celonárodní úrovni.

Město Nový Jičín je řádným členem asociace Národní sítě Zdravých měst ČR od roku 2015. Je obhajitelem kategorie „C“ a za aktivity v roce 2019 bylo Zdravé město Nový Jičín oceněno Národní sítí Zdravých měst cenou Skokan roku 2019. Nyní, v roce 2020, NSZM tvoří celkem 131 měst, obcí a regionů, s regionálním vlivem na 2434 měst a obcí, ve kterých žije 5,995 milionu obyvatel (56% populace ČR). Členské municipality se zapojují do postupu strategického rozvoje a do diskusí o záměrech města v souladu s požadavky udržitelného rozvoje a aktivním zapojením veřejnosti.

Sledujte naše město

Munipolis a regionální TV

Nový Jičín v mobilu

Nejčastěji hledané odkazy

Autorizovaný přístup

Počasí v Novém Jičíně

Aktuální počasí Polojasno

Aktuální / pocitová teplota 18.4°C / 17.4°C

Vítr - směr / rychlost JZ / 1.8 m/s

Denní srážky 0.0 mm

Min. / max. teplota (dnes) 8.2°C / 18.4°C

(Aktualizováno: 2022-09-06 12:49:14)

Meteostanice města Nový Jičín